VIDEO EXCLUSIV Arsenal - Manchester City 2-1 | Gazdele dau lovitura decisivă în ultimele secunde ale prelungirilor

FA Youth Cup Arsenal Jack Wilshere Manchester City Under 18 Anglia
Data publicarii: Marti 04 Aprilie 2023, 23:33
Data actualizarii: Miercuri 05 Aprilie 2023, 00:04

Arsenal Under 18 s-a calificat în finala FA Cup Youth, după o victorie obținută în ultimele secunde, cu Manchester City Under 18.

Arsenal - Manchester City 2-1

Final de meci!

Minutul 121 - GOOOL Arsenal! Myles Lewis-Skelly marchează golul victoriei în ultimele secunde, profitând de o greșeală în apărarea adversă.

Urmează prelungiri!

Minutul 75 - GOOOL Manchester City! Justin Oboavwoduo egalează situația în urma unei faze perfect construită.

Minutul 8 - GOOOL Arsenal! Michal Rosiak deschide scorul în urma unei lovituri libere executată perfect.

Echipele Under 18 ale lui Arsenal și Manchester City joacă pe ”Emirates” pentru calificarea în finala FA Youth Cup de la ora 21:00, LIVE pe PRO ARENA și VOYO.

În campionat, U18 Premier League, cele două adversare din semifinala de Cupă de astăzi se află în grupe diferite.

”Tunarii”, antrenați de fostul internațional englez Jack Wilshere (retras anul trecut din cariera de jucător), ocupă abia poziția a opta în Grupa Sud, în timp ce City este pe 2 în Grupa Nord.