VIDEO EXCLUSIV Arsenal - West Ham 1-5, în finala FA Cup Youth! Goluri spectaculoase pe Emirates

FA Youth Cup Arsenal Manchester City Southampton West Ham Anglia
Data publicarii: Marti 25 Aprilie 2023, 22:54
Data actualizarii: Marti 25 Aprilie 2023, 22:56

West Ham s-a impus categoric, scor 5-1, în fața celor de la Arsenal, în finala FA Cup Youth. Partida a fost pe PRO ARENA și VOYO.

Arsenal - West Ham 1-5

Final de meci!

Minutul 90 - GOOOL West Ham! Briggs marchează la prima atingere de minge, în urma unui corner.

Minutul 78 - GOOOL West Ham! Casey își trece numele pe lista marcatorilor pentru oaspeți.

Minutul 42 - GOOOL West Ham! Kadua majorează diferența pentru oaspeți în urma unei execuții de mare efect.

Minutul 19 - GOOOL West Ham! Oaspeții trec în avantaj în doar două minute după reușita lui Marshall

Minutul 17 - GOOOL West Ham! Earthy restabilește egalitatea cu un șut din afara careului mare

Minutul 8 - GOOOL Arsenal! Benjamin deschide scorul după o fază spectaculoasă a gazdelor.

Minutul 6 - Rosiak execută spectaculos o lovitură liberă, însă portarul Terry are o intervenție pe măsură.

Arsenal - West Ham, finala FA Youth Cup, se joacă ACUM pe Emirates Stadium și este transmis în direct de PRO ARENA și VOYO.

În semifinalele competiției Under 18, Arsenal s-a impus cu 2-1 în fața lui Manchester City, în timp ce West Ham United a trecut lejer de Southampton, scor 6-1.

Arsenal - Manchester City 2-1 și West Ham - Southampton 6-1 în semifinale