VIDEO Arbitrul de la Liverpool - Arsenal i-a dat un cot în gât lui Andrew Robertson de la gazde! ”Incidentul va fi studiat în detaliu”

Andrew Robertson Arsenal Constantine Hatzidakis Liverpool Premier League Anglia
Data publicarii: Luni 10 Aprilie 2023, 08:10
Data actualizarii: Luni 10 Aprilie 2023, 08:13

Derby-ul de duminică din Premier League s-a încheiat nedecis, scor 2-2.

Unul din arbitrii de linie de la meciul FC Liverpool - Arsenal, care s-a disputat duminică în Premier League şi s-a încheiat la egalitate, scor 2-2, l-a lovit cu cotul pe Andrew Robertson, fundaşul stânga al gazdelor.

Scena s-a petrecut la pauza meciului de pe Anfield, când arbitrul principal invitase cele două echipe să se îndrepte către cabine.

”Duelul” Andrew Robertson - Constantine Hatzidakis

Internaţionalul scoţian Andrew Robertson s-a apropiat de unul din cei doi tuşieri, Constantine Hatzidakis, pentru a-i spune ceva, probabil să protesteze pentru o decizie.

În momentul în care Robertson se apropie de arbitru, acesta ridică braţul şi, cu cotul, îi atinge gâtul jucătorului.

Un reporter al Sky Sports, prezent la marginea terenului, a spus că, după incident, Robertson a exclamat: „Mi-a dat un cot în gât! Tuşierul tocmai mi-a dat un cot în gât!”.

Reacția oficialilor arbitrajului din Anglia

Meciul s-a reluat normal, după pauză, şi s-a încheiat la egalitate, scor 2-2, dar, după partidă, organismul responsabil de arbitrajul profesionist din Anglia a indicat într-un comunicat de presă „că este la curent cu un incident în care a fost implicat arbitrul Constantine Hatzidakis şi fundaşul lui Liverpool, Andrew Robertson”.

”Problema va fi studiată în detaliu”, scrie în comunicatul respectiv.