FOTO ȘI VIDEO "Cele mai nebune 30 de secunde". Fazele din finalul meciului Liverpool-Arsenal care i-au entuziasmat pe fani

Aaron Ramsdale Arsenal Liverpool Premier League Anglia
Data publicarii: Duminica 09 Aprilie 2023, 21:07
Data actualizarii: Duminica 09 Aprilie 2023, 21:18

Liverpool și Arsenal au încheiat la egalitate, scor 2-2, în etapa 30 din Premier League.

După primele 28 de minute, liderul din Premier League conducea cu scorul de 2-0, grație reușitelor lui Martinelli și Gabriel Jesus. A urmat reușita lui Mo Salah, din minutul 42, cu care s-a micșorat diferența de pe tabela de marcaj.

În minutul 52, egipteanul a ratat o lovitură de pedeapsă, iar scorul final a fost stabilit de Firmino, în minutul 87.

Aaron Ramsdale, eroul lui Arsenal în ultimele secunde

Finalul de meci a fost unul incendiar, Liverpool bifând două ocazii incredibile prin Mo Salah și Ibrahima Konate, în ambele cazuri Aaron Ramsdale având intervenții incredibile.

"Cele mai nebune 30 de secunde", "Unul dintre cele mai frumoase meciuri din sezon", "Confruntarea sezonului" au fost câteva dintre reacțiile apărute pe rețelele de socializare.

În urma acestui rezultat, Arsenal rămâne lider, cu 73 puncte, urmată de Manchester City (67 puncte și un meci mai puțin disputat).

Cu 44 puncte, Liverpool este pe locul opt, la 12 puncte distanță de pozițiile care aduc calificarea în Champions League.