VIDEO! Liverpool 4-1 Portsmouth! Torres, SUPER dubla si o pasa GENIALA de gol cu calcaiul!

Fernando Torres Liverpool Portsmouth Victorie Video Anglia
Data publicarii: Marti 16 Martie 2010, 00:03
Data actualizarii: Marti 16 Martie 2010, 00:10

In fata a 41.000 oameni, Liverpool s-a distrat cu cea mai saraca echipa din Anglia. I-a dat 4, iar Torres a rupt poarta cu 2 goluri si o pasa superba cu calcaiul.

Liverpool a deschis scorul in minutul 26, prin Torres. Babel a marcat pentru 2-0 doua minute mai tarziu, iar Aquilani a inscris golul 3 pentru echipa lui Rafa Benitez in minutul 32. Pasa de gol a venit de la Torres, care a inventat un calcai superb. Tot spaniolul a marcat si ultimul gol pentru Liverpool, in minutul 77, pentru ca Portsmouth sa reuseasca golul de onoare in minutul 89, prin Belhadj.

Echipele de start:

Liverpool: Reina, Johnson, Carragher, Agger, Insua, Aquilani, Mascherano, Maxi Rodriguez, Gerrard, Babel, Torres

Portsmouth: Asdown, Finnan, Marc Rocha, Hernan Hreidarsson, Michael Brown, Papa Bouba Diop, Jamie O'Hara, Aruna Dindane, Frederic Piquionne, Nadir Belhajd

Liverpool 1-0 Portsmouth, min 26: Torres

Liverpool 2-0 Portsmouth, min 28: Babel

Liverpool 3-0 Portsmouth, min 32: Aquilani

Liverpool 4-0 Portsmouth, min 77: Torres

Liverpool 4-1 Portsmouth, min 89: Belhadj