TradaTORRES si 80 de milioane de € nu au fost de ajuns! Chelsea 0-1 Liverpool! VIDEO

Liverpool Chelsea Didier Drogba Fernando Torres Nicolas Anelka Anglia
Data publicarii: Duminica 06 Februarie 2011, 19:50
Data actualizarii: Duminica 06 Februarie 2011, 20:03

Liverpool e in extaz! A batut acasa pe Chelsea si a ajuns la a 4-a victorie consecutiva cu Kenny Dalglish!

Chelsea a mai invatat inca o data ca banii nu aduc fericirea! Si Liverpool a aruncat cu banii pe geam pe Carroll si Suarez in aceasta iarna, insa mijlocasul portughez Meireles a marcat golul care aduce fericirea pe Anfield Road.

Torres a inceput in forta meciul de debut de la Chelsea. A avut in minutul 2 al partidei de pe Stamford Bridge prima sa mare ratare pentru Chelsea. ( Click AICI pentru a vedea faza!). Torres a fost inlocuit de Kalou in minutul 66.

Meireles a dechis scorul in minutul 69 dupa o faza la care apararea lui Chelsea a gresit enorm( CLICK AICI pentru a vedea golul!)

Echipele de start:

Chelsea: Cech, Bosingwa, Ivanovic, Terry, Cole, Mikel, Essien, Lampard, Anelka, Torres, Drogba;
Rezerve: Turnbull, David Luiz, Malouda, Ferreira, Kalou, McEachran, Sala

Liverpool: Reina, Skrtel, Carragher, Agger, Kelly, Lucas, Meireles, Johnson, Gerrard, Maxi, Kuyt;
Rezerve: Gulacsi, Aurelio, Suarez, Jovanovic, Kyrgiakos, Ngog, Poulsen