Revenirea ANULUI in Premier League! Newcastle 4-4 Arsenal! Arsenal, egalata in 20 minute dupa ce a condus cu 4-0! VIDEO

Anglia
Data publicarii: Sambata 05 Februarie 2011, 18:49
Data actualizarii: Sambata 05 Februarie 2011, 19:57

Nebunie curata! Cea mai tare revenire din ultimii 10 ani in Anglia asa au denumit cei de la The Guardian egalul NEBUN dintre Arsenal si Newcastle scor 4-4.

Pustii lui Wenger au condus cu 4-0 pana la jumtatatea reprizei a doua, dupa ce au marcat 3 goluri in 10 minute. Newcastle a revenit magnific cu 4 goluri in 20 de minute - Tiote ultimul marcator pentru echipa lui Alan Pardew a prins voleul vietii pe final de meci. Arsenal a jucat cu un om in minus din minutul 50 cand Diaby a fost eliminat!

Marcatori:

1' [0 - 1] T. Walcott  CLICK AICI pentru a vedea golul lui Walcott!
3' [0 - 2] J. Djourou  CLICK AICI pentru a vedea golul lui Djourou!
10' [0 - 3] R.v. Persie CLICK AICI pentru a vedea golul lui Van Persie!
26' [0 - 4] R.v. Persie CLICK AICI pentru a vedea golul lui Van Persie!
69' [1 - 4] J. Barton (pen.) CLICK AICI pentru a vedea golul lui Barton!
75' [2 - 4] L. Best  CLICK AICI pentru a vedea golul lui Best!
83' [3 - 4] J. Barton (pen.) CLICK AICI pentru a vedea golul lui Barton!
88' [4 - 4] C. TiotéCLICK AICI pentru a vedea golul lui Tiote!

Echipele de start:

Arsenal: Szczesny, Sagna, Koscielny, Djourou, Clichy, Walcott, Wilshere, Diaby, Fabregas, Arshavin, Van Persie;

Rezerve: Almunia, Rosicky, Squillaci, Eboue, Gibbs, Chamakh, Bendtner

Newcastle: Harper, Simpson, Williamson, Coloccini, Jose Enrique, Barton, Tiote, Nolan, Gutierrez, Best, Lovenkrands;

Rezerve: Krul, Campbell, Guthrie, Perch, Ranger, Ferguson, Richardson