Un fotbalist de-al lui Sumudica s-a facut de ras dupa egalul cu penultima clasata! A incercat sa se bucure ca Drogba, dar s-a accidentat

godfred donsah accidentare Marius Sumudica Rizespor Turcia Amicale Un fotbalist de-al lui Sumudica s-a facut de ras, dupa egalul cu penultima clasata! A incercat sa se bucura ca Drogba, dar s-a accidentat
Data publicarii: Luni 22 Februarie 2021, 20:29
Data actualizarii: Luni 22 Februarie 2021, 20:36

Rizespor a remizat cu Ankaragucu, 1-1, intr-un meci din etapa 26 a Superligii turce.

Cu Damjan Djokovic titular, echipa lui Sumudica a deschis scorul in minutul 3 prin Godfred Donsah. Bucuria jucatorului african a fost una esuata, iar acesta a iesit accidentat dupa.

Turcii fac haz de necaz si rad de fotbalist, despre care spun ca nu a stiut cum sa reactioneze deoarece a marcat ultimul gol in urma cu 3 ani.

• Un fotbalist de-al lui Sumudica s-a facut de ras, dupa egalul cu penultima clasata! A incercat sa se bucura ca Drogba, dar s-a accidentat

Donsah a primit ingrijiri medicale, insa accidentarea nu i-a permis sa mai ramana pe gazon decat 30 de minute si a fost schimbat inainte de pauza.

Sumudica nu a reusit inca prima victorie la Rizespor, dupa a 5-a etapa pe banca turcilor. Echipa se afla in prezent pe locul 14, cu 26 de puncte, si are doua mai mult decat Istanbul Basaksehir, echipa aflata pe primul loc retrogradabil.