Razvan Lucescu a batut Inter Milano

Data publicarii: Joi 07 Februarie 2008, 16:46
Data actualizarii: Joi 07 Februarie 2008, 16:46
MALDARASANU SI ILYES MAI BUNI DECAT SOLARI, FIGO SI CRESPO

Prosport / FC Brasov incepe in forta pregatirea pentru intalnirile cu Steaua si Dinamo de sezonul viitor. Pana la promovore, Ilyes si compania au intalnit campioana ultimelor doua sezoane din Italia. Celebrii nerrazzurii, Interul lui Figo, Solari sau Crespo!!! Meciul a avut loc in cantonamentul lui Inter Milano si s-a desfasurat pe durata a trei reprize a cate 30 de minute. Pentru brasoveni au marcat Abrudan si M Cristescu.

FC BRASOV:  Nae – M. Constantinescu, B. Nicolae, Oro, Cr. Ionescu – Roman, Maldarasanu, P. Adriano, Senin – Ilyes, Hadnagy

INTER: Toldo – Burdisso, Cordoba, Rivas, Maxwell – Zanetti, Cambiaso, Solari – Figo – Crespo, Suazo.

Final: Brasovul castiga cu 2-0!!
Min. 85: FC Brasov domina finalul meciului ratand alte ocazii prin Sburlea (sut din 8 metri in portar) si Mateiu (sut din 13 metri putin peste.
Min. 80:  Schimbare la FC Brasov: a iesit Ilies, a intrat Mateiu
Min. 77: Gool FC Brasov 0-2 M Cristescu a patruns in careu pe stanga si de la 15 metri a sutat la coltul scurt
Min. 76: Schimbari la FC Brasov: iese Cr Ionescu, intra Chirciu
Min. 75: Gool FC Brasov 0-1 M. Cristescu a centrat de pe dreapta si Abrudan a reluat in plasa

S-a terminat partea secunda.
Min. 60: Schimbare FC Brasov: Iese Constantinescu, intra Voicu
Min. 60: Ilies trage de la 25 de metri, putin pe langa poarta
Min. 53: Italienii nu au reusit sa isi creeze nicio ocazie de gol in repriza a doua.
Min. 45: 7 schimbari la Brasov - iese Nae, intra Kajcsa, iese B Nicolae, intra N, Constantin; iese Oros, intra Abrudan; iese Roman, intra Dedu; iese P. Adriano, intra M. Cristescu; iese Senin, intra Fabinho; iese Hadnagy, intra Sburlea
Min. 41: Ocazie imensa Brasov. Corner Roman, lovitura de cap Ilies, Toldo scoate senzational
Min. 40: Mare ocazie pentru Brasov. P. Adriano scapa pe dreapta, incearca un lob, dar Toldo scoate incredibil.
Min. 39: Lovitura libera P. Adriano, mingea trece pe langa
Min. 31: Schimbare la Inter: Jimenez intra il locul lui Zanetti