Bonetti: "Echipa a luptat si sunt mandru de asta!"

Dinamo Nantes Amicale
Data publicarii: Miercuri 08 Iulie 2009, 18:02
Data actualizarii: Joi 09 Iulie 2009, 08:22

Dinamo a castigat primul meci cu Bonetti pe banca! Dinamo a trecut in amicalul cu Nantes cu 2-0! Golurile au fost marcate de Marius Niculae, in minutul 9, si Danciulescu din penalty, in minutul 61!  Vezi declaratia lui Bonetti

â–º Superamicalul Dinamo - Marseille este LIVE la Sport.ro si www.sport.ro, vineri de la 21:00!

"A fost un meci foarte bun, mi-a placut in mod deosebit faza defensiva. Toti au evoluat asa cum le-am cerut, au muncit, au pus sudoare si truda in aceasta victorie si ma bucur pentru asta. Eu nu caut spectacol, ci rezultate bune, sacrificiul vazut in seara asta e ceea ce trebuie la Dinamo. Formatia mea are calitate, trebuie sa mixam prospetimea cu experienta si mai ales cu viteza", a zis Bonetti dupa meci!

DINAMO IN PRIMA REPRIZA:
Florin Matache - Sergiu Homei, Cosmin Moti, Dragos Grigore, Nicolae Musat - Ianis Zicu, Laurentiu Rus, Gabriel Bostina- Andrei Cristea, Marius Niculae, Marius Alexe

DINAMO IN REPRIZA A DOUA:
Dinamo în repriza a doua: Matache - Scarlatache, Diabate, Cuciula, Pulhac - Kone, Rus, Adrian Cristea- Torje, Danciulescu, L. Ganea.

Min90: Dinamo castiga primul meci cu Bonetti pe banca!
Min87: Dinamo continua sa conduca cu 2-0 si meciul pare sa se termine cu victoria dinamovistilor in primul amical al verii!
Min 66 - Adrian Cuciula il inlocuieÅŸte pe Dragos Grigore
Min 63 - Zie Diabate intra in locul lui Laurentiu Rus
Min 61 - Lucian Goian il inlocuieste pe Cosmin Moti
Min61: Dinamo conduce cu 2-0 dupa penalty-ul lui Danciulescu!
Min48: Dinamo conduce in continuare cu 1-0, desi francezii au dominat mare parte din meci!
Min46: Bonetti ii trimite in repriza a doua pe teren pe Matache - Scarlatache, Grigore, Moti, Pulhac - Kone, L. Rus - Torje, Ad. Cristea, Danciulescu - L. Ganea.

Min. 46: Dinamo termina prima repriza in avantaj!
Min. 34 L. Rus a luat un cartonas galben pentru o interventie la mijlocul terenului
Min. 31 Francezii rateaza o noua mare ocazie. Centrare de pe dreapta, Matache se inalta si scapa balonul, un jucator francez reia spre poarta goala, dar Moti scoate prin alunecare
Min. 18 Homei ii paseaza in centru lui Niculae, dar atacantul trage in blocaj. Nantes are mai multe mingea, insa francezii nu reusesc sa se apropie de poarta lui Matache. Dinamovistii se multumesc sa lanseze atacuri taioase
Min. 15 Nantes e aproape de egalare. Eroarea pe partea stanga a defensivei dinamoviste, un jucator al echipei adverse trage la coltul lung, insa Matache reuseste sa respinga in corner printr-un reflex extraordinar.
Min15: Rus iese accidentat, dar revine pe teren!
Min9: Gool Dinamo! Marius Niculae deschide scorul din pasa lui Bostina!
20:15! Min1: A inceput meciul!

Dolha, Niculescu, Bratu, Izvoranu si Pedrescu sunt accidentati.

Meciul a fost amanat cu cateva minute!

Dinamo il asteapta in Franta si pe Cristi Munteanu. Babicu a semnat azi pentru un an cu Dinamo!

"Am semnat contract pe un an de zile cu optiune pentru inca un an. Am 34 de ani, evolutiile mele au fost apreciate, un portar joaca pana la o varsta mai inaintata, asa ca nu cred ca varsta e o problema. O sa fac tot ce pot ca sa ajut echipa sa-si indeplineasca obiectivele", a spus portarul la plecarea in Franta

Amicalul de lux pe care Zicu si compania il vor juca in Franta, cu Marseille, este live la Sport.ro si www.sport.ro, vineri de 21:00!