Borcea: "Inca ne pregatim!"VEZI aici golurile din Dinamo 1-2 Marseille!

Dinamo Olympique Marseille Amicale
Data publicarii: Sambata 11 Iulie 2009, 07:19
Data actualizarii: Sambata 11 Iulie 2009, 07:39

Dinamo nu a reusit sa reziste in fata puternicilor atacanti de la Marseille. Danciulescu a reusit insa sa inscrie un gol in poarta lui Mandanda, iar per ansamblu, meciul a fost echilibrat.

Dinamo a rezistat numai 14 minute fara gol, in al treilea amical din Franta. Marseille a intrat tare peste dinamovisti, iar Ben Arfa a deschis scorul printr-un gol superb din lovitura libera. Dupa numai 9 minute, capitanul Niang l-a depasit pe Moti si l-a executat pe Matache din interiorul careului.

Cu un minut inainte de pauza, Danciulescu reuseste sa inscrie cu capul si salveaza blazul lui Dinamo. In repriza a doua, jucatorii lui Marseille nu au mai fortat, iar Danciulescu nu a mai reusit nimic.

Dinamo va juca urmatorul amical cu Grenoble, marti, de la ora 20.00

"PE 13-14 TRAGEM CONCLUZIILE"

"Suntem in perioada de pregatire, abia dupa 13-14 vom putea trage concluzii referitoare la nivelul la care ne aflam"

"Marius Niculae e posibil sa plece. Purtam discutii cu cei de la Terek"

"I-am ales pe Moti si Cristea sa fie capitanii. Sunt printre cei mai vechi jucatori si merita. Niculescu si Danciulescu au purtat banderola atatia ani. A venit si randul celor mai tineri", a spus Cristi Borcea in exclusivitate pentru www.sport.ro

GOLURI!

Min 14: Ben Arfa inscrie un super gol din lovitura libera!!!

Min 23: Niang face 2-0 pentru Marseille cu o scarita peste Matache.

Min 45: GOOL Dinamo! Danciulescu inscrie cu capul!

Echipe:

OM
: Mandanda - Bonnart, Hilton, Rodriguez, Sabo - Grandin, N'Diaye, Cheyrou - Ben Arfa, Brandao, Niang.

Dinamo: Matache, Scarlatache, Moti, Grigore, Musat, Kone, Rus, Bostina, Torje, Niculescu, Danciulescu

Marseille este singura echipa din Franta care a castigat Liga Campionilor si o mai veche cunostinta a celor de la Dinamo! Dinamo a fost eliminata din grupele UEFA 2005 dupa golul anulat lui Chihaia in ultimele secunde!