Simona Halep Aliaksandra Sasnovich Wimbledon 2019 Tenis WIMBLEDON 2019: Simona Halep s-a ACCIDENTAT! Ce s-a intamplat la meciul cu Aliaksandra Sasnovich
Data publicarii: Luni 01 Iulie 2019, 16:09
Data actualizarii: Luni 01 Iulie 2019, 16:15

Simona Halep a debutat la Wimbledon 2019 contra belarusei Aliaksandra Sasnovich.

Simona Halep a castigat primul set cu Aliaksandra Sasnovich din primul tur de la Wimbledon cu 6-4. A fost un set in care belarusa a opus destula rezistenta, insa Halep si-a demonstrat valoarea si a reusit sa inchida setul la 4.

Chiar inainte de finalul de set, Halep a alunecat si a acuzat probleme la genunchiul stang. In pauza dintre seturi, fostul numarul 1 WTA a cerut interventia medicului, care i-a masat piciorul si a bandajat-o. Meciul a fost oprit pentru cateva minute, cat Halep a primit atentia medicilor.

• WIMBLEDON 2019: Simona Halep s-a ACCIDENTAT! Ce s-a intamplat la meciul cu Aliaksandra Sasnovich

Se repeta cosmarul de la Wimbledon 2014?

In 2014, Simona Halep era pe val si juca semifinala Wimbledon cu Eugenie Bouchard la scurt timp dupa ce pierduse prima finala de Grand Slam din cariera, cea de la Roland Garros cu Maria Sharapova. In semifinala cu Bouchard, Halep a alunecat pe iarba londoneza si si-a luxat glezna, iar partida a fost castigata de adversara din Canada. Halep n-a mai repetat performanta din 2014 pana acum.

VEZI IMAGINI IN GALERIA FOTO (Capturi Eurosport)