Simona Halep a abandonat meciul din sferturile Rogers Cup! Motivul pentru care s-a retras din partida cu Marie Bouzkova

Simona Halep abandon simona halep Rogers Cup Tenis ULTIMA ORA | Simona Halep a abandonat meciul din sferturile Rogers Cup! Motivul pentru care s-a retras din partida cu Marie Bouzkova
Data publicarii: Sambata 10 August 2019, 05:55
Data actualizarii: Sambata 10 August 2019, 07:19

Simona Halep - Marie Bouzkova 4-6. Simona Halep a ales sa se retraga dupa primul set al partidei din sferturile Rogers Cup.

Simona Halep a inceput slab meciul cu Marie Bouzkova, a fost condusa cu 0-4, a revenit pe final si a egalat, insa a pierdut primul set cu 4-6.

Halep a decis sa se retraga apoi dupa ce a acuzat dureri la tendonul care i-a cauzat probleme si in meciul trecut. Daca ar fi trecut de sportiva din Cehia in varsta de 21 de ani, Simona Halep s-ar fi aflat pentru a cincea oara in semfinalele turneului din Canada.

Simona Halep a ratat astfel un nou duel cu Serena Williams. Sportiva din Statele Unite ale Americii o astepta in semifinale dupa ce a trecut de Naomi Osaka, scor 6-3, 6-4.