"Sunt putin moarta!" Reactia Simonei dupa meciul greu cu Pavlyuchenkova |  Halep a invins-o si pe Williams!

Simona Halep Rogers Cup Halep Montreal rogers cup simona halep simona halep montreal simona halep venus williams Tenis "Sunt putin moarta!" Reactia Simonei Halep dupa meciul greu cu Pavlyuchenkova | Ce spune despre confruntarea cu Venus Williams
Data publicarii: Joi 09 August 2018, 22:58
Data actualizarii: Vineri 10 August 2018, 06:57

Simona Halep s-a calificat in sferturi la Montreal dupa victoria cu Venus Williams!

Halep a reusit sa obtina o victorie muncita in fata Anastasiei Pavlyuchenkova.

La doar cateva ore dupa ce a trecut de Pavlyuchenkova, Simona Halep a castigat fara emotii meciul din optimi cu Venus Williams. Americanca o eliminase pe Sorana Carstea. A fost 6-2, 6-2 pentru Halep, care o va intalni in sferturi la Montreal pe Caroline Garcia.

Simona Halep a explicat, la finalul partidei, ca se simte epuizata dupa meciul maraton cu rusoaica Pavlyuchenkova din turul al doilea la Montreal.

Simona a jucat in aceasta noapte si partida din turul al treilea, in care a avut-o adversara pe Venus Williams.

"Sunt putin obosita, a fost un meci extraordinar, o lupta teribila, ea a luptat pana la final. Sunt fericita ca am putut lupta pana la final, dar e imposibil sa renunti cand ai asa suport din tribune", a spus Simona dupa meciul cu Pavlyuchenkova.

"Nu stiu cum ma voi recupera, pentru ca sunt putin moarta. Sa vad cum ma refac si cum ma voi prezenta. Pe hard e mai greu impotriva ei, dar voi incerca sa ma bucur de timpul petrecut pe teren", a mai spus Simona.

Simona a invins-o pe Anastasia Pavlyuchenkova cu scorul 7-6 (11-9), 4-6, 7-5 si s-a calificat in optimi la Rogers Cup.