SIMONA HALEP - VENUS WILLIAMS 6-3, 6-3 | Simona o invinge categoric pe Venus intr-o ora si 12 minute! Cu cine joaca in sferturile de la Miami

simona halep venus williams live simona halep venus williams rezultat simona halep venus williams scor simona halep venus williams simona halep rezultate miami 2019 Tenis SIMONA HALEP - VENUS WILLIAMS, ora 22:00 | Simona lupta pentru un loc in sferturi la Miami: ce s-a intamplat in ultimele 3 meciuri contra lui Venus
Data publicarii: Marti 26 Martie 2019, 00:23
Data actualizarii: Marti 26 Martie 2019, 00:58

Urmareste cele mai tari faze din amicalul SIMONA HALEP - VENUS WILLIAMS pe www.sport.ro, pe facebook.com/www.sport.ro si in aplicatia sport.ro!

Cu cine joaca Simona in sferturi

Simona Halep o va intalni in sferturile de finala de la Miami pe invingatoarea dintre Yafan Wang si Qiang Wang.

SIMONA HALEP - VENUS WILLIAMS 6-3, 6-3

Set 2

6-3 Game, set si meci Halep
5-3
Venus face un game foarte bun si prelungeste setul
5-2
Simona vine la un singur game de calificarea in sferturile turneului de la Miami. Ar fi a patra calificare din cariera ei in aceasta faza a turneului din Florida
2-1
Nicio sansa pentru Venus! Game la zero reusit de Simona!
1-1
Venus Williams si face serviciul la randul sau!
1-0
Simona Halep incepe bine si setul secund!

Set 1

6-3 Simona inchide setul asa cum l-a inceput: cu un break! Set castigat dupa aproape 40 de minute!
5-3
Simona, la doar un game de castigarea primului set!
4-3
Venus se apropie din nou la doar un game de Simona!
4-2
Simona Halep isi face serviciul si face un pas important pentru castigarea primului set.
3-2
Venus Williams castiga al doilea game consecutiv!
3-1
Venus Williams recupereaza un break! Primul game castigat de sportiva din Statele Unite ale Americii.
3-0
Start perfect de meci pentru Halep! Simona reuseste al doilea break si face rapid 3-0!
2-0
Simona Halep face 2-0 in doar patru minute! Game alb reusit de romanca.
1-0
Simona Halep castiga primul game al meciului! Halep incepe partida cu un break!

UPDATE 20:30 Potrivit organizatorilor, Simona Halep ar putea evolua dupa ora 23:00, daca ploaia se va opri!

UPDATE 19:30 Meciurile de la Miami au fost intrerupte din cauza ploii. Duelul dintre Kontaveit si Andreescu a fost oprit in primul set, la 1-0.

Simona Halep - Venus Williams, nu mai devreme de ora 22:00, este meciul care o poate duce pe Simona Halep in sferturile turneului de la Miami.

Simona Halep vine dupa un meci maraton cu Polona Hercog, o partida care a durat aproape trei ore si pe care Halep a castigat-o in trei seturi, scor 5-7, 7-6, 6-2. Venus Willims, pe de alta parte, a avut o misiune mai usoara in turul 3 de la Miami: 6-3, 6-1 cu Daria Kasatkina.

LIVE SIMONA HALEP - VENUS WILLIAMS | Romanca a castigat ultimele 3 meciuri

Simona Halep are un moral bun inaintea partidei cu Venus Williams. Si nu doar pentru ca a reusit sa revina incredibil in meciul cu Hercog.

Simona Halep a castigat ultimele trei partide cu Venus Williams, ultima confruntare fiind transata categoric de romanca. Halep si Venus Williams s-au intalnit in turul trei la Australian Open, iar Simona a castigat in doua seturi, scor 6-2, 6-3.

Scorul la general intre Simona Halep si Venus Williams este insa egal: 3-3. Sportiva din Statele Unite ale Americii a castigat primele trei confruntari cu Simona Halep, in perioada 2012-2013.

LIVE SIMONA HALEP - VENUS WILLIAMS | Simona poate redeveni lider mondial

Simona Halep poate redeveni lider mondial dupa turneul de la Miami. Calculele s-au simplificat pentru romanca si totul depinde de calificarea Simonei in finala.

Simona Halep poate redeveni lider mondial daca se califica in finala. Va fi nevoita sa castige insa turneul daca adversara sa din finala va fi Petra Kvitova.