SIMONA HALEP - KAROLINA PLISKOVA, 0-6, 6-2, 4-6 | Simona Halep e OUT de la Turneul Campioanelor! A revenit de la 6-0, insa nu a putut face fata agresivei Pliskova

Simona Halep Karolina Pliskova Turneul Campioanelor Tenis SIMONA HALEP - KAROLINA PLISKOVA, LIVE 14:00 | Pliskova, sfidatoare la adresa Simonei! Halep conduce autoritar in confruntarile directe! Victoria o califica pe Halep
Data publicarii: Vineri 01 Noiembrie 2019, 15:50
Data actualizarii: Vineri 01 Noiembrie 2019, 16:54

Urmarim si comentam impreuna SIMONA HALEP - KAROLINA PLISKOVA pe www.sport.ro si pagina de Facebook/Sport.ro.

SIMONA HALEP - KAROLINA PLISKOVA 0-6, 6-2, 4-6

Set 3

4-6 GAME SET MECI! Pliskova castiga in fata Simonei Halep si se califica in semifinalele Turneului Campioanelor
4-5 BREAK HALEP!
Simona revine si castiga pe serviciul cehoaicei
3-5
 GAME HALEP! Simona isi face serviciul bine, Pliskova serveste pentru meci
2-5 Game Pliskova! Halep serveste pentru a ramane in meci
2-4 BREAK PLISKOVA! Simona greseste pe propriul serviciu
2-3 Pliskova castiga punctul dupa unul dintre cele mai lungi game-uri ale meciului

6-2 SET HALEP! Romanca revine in meci si isi adjudeca setul secund

5-2 Halep face break-ul si e aproape sa castige setul secund!

4-2 Halep se distanteaza la doua puncte si pare sa revina in meci
3-2
Halep revine la conducerea setului dupa un efort extraordinar la ultima minge a game-ului!

2-2 Game la zero castigat de Pliskova care egaleaza rapid!
2-1 Pliskova castiga primul game in acest set!
2-0 Simona Halep a inceput cursa de urmarire!

1-0 Simona incepe cu break setul secund! Consultarea cu Darren Cahill pare sa dea roade!

Set 1

0-6 Dezastru complet pentru Halep in primul set! Pliskova a castigat la zero fara prea mari emotii!
0-5
Pliskova, start incredibil de meci! Conduce cu 5-0, iar Halep va servi pentru a ramane in primul set!
0-4
Pliskova defileaza in primul set! Inceput fulger al sportivei din Cehia!
0-3
Pliskova face rapid 3-0. Au trecut doar noua minute de la startul partidei!
0-2
Simona a reusit un punct spectaculos in acest, posibil punctul partidei, dar acest lucru nu a ajutat-o. Pliskova a reusit break-ul.

0-1 Pliskova a servit prima in acest meci si a castigat primul game!

Simona Halep - Karolina Pliskova, nu mai devreme de ora 14:00, este meciul supravieturii pentru Halep la Turneul Campioanelor.

Simona Halep
- Karolina Pliskova este ultima confruntare a sportivei noastre in Grupa Violet. Halep a castigat meciul cu Bianca Andreescu, scor 3-6, 7-6, 6-3 si a pierdut partida cu Elina Svitolona, scor 5-7, 3-6.

Simona Halep are nevoie de victorie in meciul cu Karolina Pliskova pentru a se califica in semifinale. Elina Svitolina este deja calificata si va juca impotriva Belindei Bencic. Si Halep isi stie urmatoarea adversara: daca va trece de Pliskova, Simona se va duela in semifinale cu Ashleigh Barty.

SIMONA HALEP - KAROLINA PLISKOVA | Declaratii inainte de meci

Simona Halep nu s-a descurcat prea bine la Turneul Campioanelor in ultimii ani. De fapt, Haleo nu a trecut niciodata de faza grupelor in ultimii 4 ani. In 2014 a jucat finala, meci pe care l-a pierdut contra Serenei Williams.

"O sa ma focusez pe jocul meu. Voi avea un plan de joc si voi sti ce este de facut pentru a castiga. Vreau neaparat sa inving, obiectivul principal este calificarea in semifinale. Am deja 4 ani fara sa ies din grupe. Dar vom vedea. Am sperante ca ma voi recupera, in acest moment sunt putin obosita si am sperante ca voi juca mai bine decat azi", a declarat Simona Halep.

Karolina Pliskova, pe de alta parte, a afisat o atitudine usor sfidatoare la adresa romancei.

"Nu am vazut finala de la Wimbledon! Nu am avut nicio reactie dupa ce a castigat acolo. Imi place de ea, dar mi-e indiferent daca castiga sau pierde, nu e treaba mea", a declarat Pliskova.

SIMONA HALEP - KAROLINA PLISKOVA | Intalniri directe

Atitudinea Pliskovei ar putea fi cauzata si de palmaresul direct in fata lui Halep.

Simona coduce cu 7-3 la meciuri directe. In acest an, cele doua sportive s-au intalnit de doua ori si si-au impartit victoriile: Pliskova a castigat in semifinale la Miami, in doua seturi, in timp ce Halep si-a luat revansa in FedCup si a castigat in trei seturi.