"Nu credeam ca numarul 1 mondial poate face asa ceva". Momentul care l-a facut pe comentatorul britanic sa spuna asta si cum s-a revansat Simona

Simona Halep Krystina Pliskova Turneul de la Madrid WTA Tenis
Data publicarii: Miercuri 09 Mai 2018, 17:12
Data actualizarii: Miercuri 09 Mai 2018, 17:19

Simona Halep a castigat al treilea meci la Madrid in doar doua seturi. Ea a trecut astazi de Kristina Pliskova cu 6-1, 6-4.

Simona Halep s-a calificat fara mari emotii in sferturile turneului de la Madrid. Ea a trecut astazi de Kristina Pliskova cu scorul de 6-1, 6-4.

Simona a jucat foarte bine in primul set, insa in al doilea a inceput cu cateva greseli. Ea si-a pierdut pentru cateva minute concentrarea, dar a reusit sa isi revina si sa abordeze foarte bine gameurile importante pentru break.

La un moment dat, ea a gresit returnarea unei mingi, determinandu-l pe comentatorul britanic al meciului sa ii arunce o intepatura: "Nu credeam ca numarul 1 mondial poate face asa ceva", a spus el.

Ulterior, Simona si-a spalat onoarea si a obtinut calificarea in sferturi.