VIDEO Nicio vedetă nu e prea mare în Paris! Djokovic, huiduit pentru un time-out medical. Sârbul a ripostat

Novak Djokovic Alejandro Davidovich Fokina Roland Garros 2023 Tenis
Marcu Czentye
Data publicarii: Sambata 03 Iunie 2023, 08:54
Data actualizarii: Sambata 03 Iunie 2023, 08:52

Novak Djokovic a fost huiduit de parizieni, pe Arena Philippe-Chatrier, după un time-out medical cerut într-un moment important al partidei cu Alejandro Davidovich Fokina.

Novak Djokovic (3 ATP) a fost mai mult decât testat serios în meciul câștigat după 3 ore și 36 de minute de joc, în compania spaniolului Alejandro Davidovich Fokina (34 ATP).

7-6(4), 7-6(5), 6-2 a fost scorul final al meciului din turul 3 al competiției de la Roland Garros, prin care „Nole” și-a conturat o primă săptămână de concurs cu bilanț 9-0 la seturi, conform așteptărilor.

Novak Djokovic a aplaudat ironic huiduielile parizienilor

Tenismenul sârb a salvat minge de set procurată de iberic, în manșa secundă, iar finalul setului secund a fost captivant apoteotic. Jucătorul balcanic a sărbătorit ca după o calificare în finală, după care a cerut un time-out medical.

Reacționând la a-l vedea pe Djokovic primind îngrijiri medicale la doar câteva secunde după momentul celebrării, o parte a publicului parizian a dezaprobat decizia și a început să-l huiduie.

„Nole” a aplaudat ironic gestul francezilor, continuând să primească îngrijiri medicale.

Varillas (94 ATP) va fi numele adversarului pe care Djokovic îl va întâlni în faza optimilor de finală, după ce peruanul l-a învins pe Hurkacz (14 ATP) în cinci seturi.