VIDEO Se joacă și fără fileu la Roland Garros! Punct uluitor între Djokovic și Davidovich Fokina

Roland Garros 2023 Alejandro Davidovich Fokina Novak Djokovic Tenis ATP Tenis
Marcu Czentye
Data publicarii: Vineri 02 Iunie 2023, 17:35
Data actualizarii: Vineri 02 Iunie 2023, 19:12

Novak Djokovic a pierdut un punct spectaculos, jucat în primul set al partidei cu Alejandro Davidovich Fokina, din turul al treilea.

Novak Djokovic (3 ATP) și Alejandro Davidovich Fokina (34 ATP) au jucat un punct extraordinar în confruntarea din turul trei al competiției de la Roland Garros

Djokovic a pierdut punctul zilei la Paris

Primul set s-a desfășurat într-o manieră extrem de echilibrată. Încă din al doilea game, Djokovic și Davidovich Fokina s-au invitat reciproc în zona fileului, unde tenismenul iberic a câștigat lupta cu o minge improbabilă, trimisă pe după fileu.

Miile de spectatori prezenți pe Arena Philippe-Chatrier au apreciat abilitatea spaniolului de a impresiona împotriva dublului campion de la Paris, „Nole.”

Setul s-a încheiat după o oră și douăzeci și trei de minute, scor 7-6 (4), în favoarea jucătorului din Serbia.