"Mai bine stai jos!" Simona Halep a ramas uluita: moment rar intalnit pe terenul de tenis! De ce a intrerupt arbitra partida

Simona Halep rezultat simona halep margarita gasparyan Simona Halep Margarita Gasparyan Tenis "Mai bine stai jos!" Simona Halep a ramas uluita: moment rar intalnit pe terenul de tenis! De ce a intrerupt arbitra partida
Data publicarii: Duminica 05 Mai 2019, 17:36
Data actualizarii: Duminica 05 Mai 2019, 17:39

Moment incredibil si rar intalnit pe un teren de tenis.

Meciul dintre Simona Halep si Margarita Gasparyan a fost intrerupt in setul doi, la scorul de 4-2 pentru romanca din pricina crainicului complexului de la Madrid.

Acesta anunta prin statie pe ce terenuri se vor juca urmatoarele meciuri, insa informarea ajungea si pe terenul Simonei Halep si le deranja pe cele doua jucatoare. Arbitra de scaun si-a cerut scuze pentru aceste probleme tehnice si a intrerupt partida pana cand problemele cu sonorizarea s-au rezolvat.

"Mai bine luati loc!", i-a spus arbitra Simonei Halep. Cele doua jucatoare au preferat sa ramana pe teren. Meciul s-a reluat dupa o intrerupere de 2-3 minute.