SIMONA HALEP MADRID | Halep - Gasparyan 6-0 6-4: VICTORIE! Simona defileaza spre turul 2! Peste cine poate da in urmatoare partida

Simona Halep simona halep la madrid Sorana Cirstea Tenis Halep - Gsparyan, azi, 15:30 LIVE: Simona vrea TITLUL la Madrid!
Data publicarii: Duminica 05 Mai 2019, 17:51
Data actualizarii: Duminica 05 Mai 2019, 18:47

Simona Halep o intalneste azi pe Margarita Gasparyan (65 WTA) in primul tur al turneului de la Madrid.

SIMONA HALEP 6-0 6-4 MARGARITA GASPARYAN

GAME! SET! MECI! Simona Halep inchide partida dupa ce fructifica a 3-a minge de meci! Rusoaica a dat semne de revenire in setul al doilea, insa romanca a reusit sa incheie partida la timp! Simona Halep o va intalni in turul al doilea pe castigatoarea partidei Alison Riske - Johanna Konta!

Setul 2

5-4 BREAK Gasparyan! Simona isi pierde serviciul si nu reuseste sa inchida meciul!
5-3
Gasparyan castiga al doilea game pe propriul serviciu din meci, insa Simona e in fata si va servi pentru meci!
5-2
Simona isi face serviciul si e la un game de castigarea partidei!
4-2
Gasparyan reuseste sa castige primul game pe propriul serviciu
4-1
Simona continua sa impresioneze si e aproape sa inchida partida in mai putin de o ora de joc
3-1 RE-BREAK Halep!
Simona revine si castiga pe serviciul adversarei. Romanca mentine distanta
2-1 BREAK Gasparyan!
Simona se relaxeaza putin, iar rusoaica profita si face break-ul la 0
2-0
Gasparyan incearca din rasputeri sa o opreasca pe Simona, insa Halep nu cedeaza nimic
1-0
Simona continua seria game-urilor consecutive in aceasta partida! Gasparyan nu gaseste replica pentru romanca

Setul 1

6-0 SET HALEP! Simona joaca impecabil, iar rusoaica nu are replica. Romanca inchide setul cu un break la 0!
5-0
Simona defileaza! E la un game de castigarea primului set
4-0 BREK HALEP!
Simona castiga la 0 pe serviciul adversarei si se desprinde in primul set!
3-0
Simona isi castiga serviciul si se desprinde!
2-0 BREAK HALEP!
Simona reuseste sa se impuna pe serviciul adversarei inca de la prima ocazie avuta!
1-0 Simona incepe in forta meciul si castiga primul game pe serviciu la 15!

A inceput partida! Simona Halep are primul serviciu!

*** 16:19 Martic se impune in fata lui Garbine Muguruza! A luat tie-break-ul la 2! 7-5, 7-6 pentru jucatoarea din Croatia. Pe terenul central de la Madrid urmeaza jocul Simonei Halep cu Margarita Gasparyan!

*** 16:15 Meciul Simonei Halep va incepe dupa duelul dintre Petra Martic si Garbine Muguruza. Acum e tie-break in setul 2, dupa ce Martic l-a luat pe primul cu 7-5.

*** Halep s-a antrenat in aceasta dimieata pe unul dintre terenurile complexului de la Madrid.

____________________________________________________________________________________

Meciul e LIVE TEXT pe www.sport.ro in jurul orei 15:30. Partida se joaca pe terenul central al complexului unde se desfasoara competitia.

Primul nume important care a parasit turneu e Aryna Sabalenka (10 WTA), care a pierdut in fata Svetlanei Kuznetova (109 WTA), in doua seturi, 5-7, 4-6. Turneul de la Madrid e proprietatea lui Ion Tiriac.

Sorana si Miki joaca si ele azi

Sorana Cirstea si Mihaela Buzarnescu intra si ele in competitie azi. Sorana o intalneste pe Madison Keys, nu inainte de ora 12:00, in timp ce Buzarnescu da peste Ajla Tomljanovic in jurul orei 15:00.