Tenis
Live Blog
TURNEUL DE LA MADRID

Halep si Begu, Bara si Buzarnescu merg in turul doi la dublu! BUZARNESCU, OUT de la Madrid! 3-6 4-6 SEVASTOVA in turul 2!

AICI AI LIVE TOT CE FAC ROMANII IN TURNEUL DE LA MADRID!

Data publicarii: Luni 06 Mai 2019, 19:30
Data actualizarii: Luni 06 Mai 2019, 19:48
19:48 06 May
BOLSOVA/PARRA-SANTONJA - BARA/BUZARNESCU 6-3 4-6 5-10

Calificare pentru perechea Bara/Buzarnescu in turul al doilea al probei de dublu de la Madrid! Acolo s-a calificat si perechea Halep/Begu.
14:57 06 May

HALEP & BEGU - JURAK & OLARU 6-2 6-3

Calificare fara probleme pentru dublul Halep & Begu in turul 2 la Madrid!

13:31 06 May

MIHAELA BUZARNESCU - SEVASTOVA 3-6 4-6

Setul 2: Buzarnescu a avut 4-3, insa a cedat 3 game-uri la rand si, automat, setul 2. Mihaela paraseste turneul de la Madrid in turul 2.

Setul 1:
Miki a inceput bine meciul, insa a pierdut 3 game-uri la rand dupa 2-2 si n-a mai putut sa revina in set.

17:26 05 May
MIHAELA BUZARNESCU - AJLA TOMLJANOVIC 6-3 6-2

GAME! SET! MECI! Mihaela Buzarnescu e in turul al doilea la Madrid dupa un meci solid reusit in fata Ajlei Tomljanovic. Miki s-a desprins cu doua break-uri in setul secund si a profitat de prima sansa de inchidere a partidei! In turul secund, Buzarnescu o va intalni pe Sevastova. Aceasta din urma a trecut in trei seturi de Flipkens, scor 6-0 3-6 6-2.

Setul 1: Meciul a fost extrem de echilibrat, insa romanca a reusit sa se desprinda la momentul oportun. Miki a facut BREAK cand scorul era 4-3 pentru ea si a servit pentru castigarea primului act!
17:12 05 May
SOC! Simona Halep mai scapa de o adversara de top la Madrid!

Elina Svitolina, favorita numarul 6 a turneului de la Madrid a fost eliminata in doua seturi de Pauline Parmentier, scor 4-6 6-7. Doar o ora si 37 de minute a durat partida.

Svitolina este a doua jucatoare din TOP 10 WTA care paraseste competitia din capitala Spaniei, dupa Aryna Sabalenka.

Elina Svitolina putea fi adversara Simonei Halep in sferturile turneului patronat de Ion Tiriac.

Parmentier a mai castigat in fata lui Svitolina in 2015, la Limoges.

14:04 05 May

Sorana Cirstea - Madison Keys 3-6, 4-6. 1-6

Set 3

1-6 Break si meci pentru Sorana Cirstea!
1-0
Keys castiga primul game din setul decisiv!

Set 2

4-6 Sorana Cirstea trimite partida in decisiv!
4-5
Keys isi face serviciul, dar Sorana va servi pentru set!
3-5 Sorana castiga pe propriul serviciu!
3-4 Romanca reuseste imediat rebreak-ul!

3-5
Keys este la un game de castigarea setului!
3-4
Sorana ramane aproape de Keys!
2-4 Madison Keys mentine avantajul break-ului.
2-3 Romanca s-a apropiat la un singur game.
1-3 Keys isi mentine avantajul!
1-2 Sorana castiga primul game pe serviciul propriu!
0-2
Keys castiga pe propriul serviciu!
0-1
Keys face break!

13:40 05 May

Marius Copil a fost eliminat in primul tur la turneul de la Madrid. Sportivul roman a fost invins de Taylor Fritz, numarul 58 ATP, cu scorul de 7-6, 7-5.

09:42 05 May
Simona Halep intra in competitie in jurul orei 15:30. O va intalni pe terenul central pe Margarita Gasparyan. Buzarnescu da peste Tomljanovic, in jurul orei 15:00, iar Sorana are cel mai greu adversar: Madison Keys. Meciul nu incepe inainte de 12:30.

Pe tabloul masculin, Copil se lupta pentru un loc in turul 2 cu americanul Taylor Fritz, de la ora 12:00.