VIDEO | Contraperformanța lui Bicfalvi. A fost eliminat după ce a primit două cartonașe galbene în mai puțin de 120 de secunde

Eric Bicfalvi eliminare Ural Stranieri
Data publicarii: Sambata 21 August 2021, 22:30
Data actualizarii: Sambata 21 August 2021, 22:35

Eric Bicflavi a 'reușit' o contraperformanță greu de egalat, fiind eliminat după ce a primit două cartonașe galbene în mai puțin de două minute.

Eric Bicflavi evoluează în Rusia, pentru formația Ural, unde a ajuns în 2017, din postura de jucător liber de contract.

În cel mai recent meci din campionatul Rusiei, Ural a jucat pe teren propriu cu Dinamo Moscova, oaspeții impunându-se cu 1-0, datorită golului marcat de Konstantin Tyukavin, în minutul 19.

Unul dintre momentele importante al partidei a avut loc în minutele 31-32, atunci când internaționalul român a reușit contraperformanța de a primi două cartonașe galbene, fiind eliminat în mai puțin de 120 de secunde de la primul fault comis pentru care a fost avertizat.

Eric Bicfalvi este evaluat la 1,8 milioane de euro potrivit transfermarkt. De-a lungul carierei, fotbalistul a evoluat pentru Jiul Petroșani, Steaua, Gloria Buzău, Volyn Lutsk, Liaoning FC, Dinamo sau Tom Tomsk, iar pentru naționala României a strâns opt selecții, pentru care a marcat o dată.