Vestea pe care Sumudica o ASTEPTA! Galatasaray a pierdut, iar Gaziantep ramane pe PRIMUL LOC in Turcia

Marius Sumudica Galatasaray Gaziantep Turcia Stranieri Vestea pe care Sumudica o ASTEPTA! Galatasaray a pierdut, iar Gaziantep ramane pe PRIMUL LOC in Turcia
Data publicarii: Marti 05 Ianuarie 2021, 21:49
Data actualizarii: Marti 05 Ianuarie 2021, 21:50

Galatasaray se incurca si ramane sub Gaziantep dupa etapa cu numarul saptesprezece din Super Lig.

Echipa lui Fatih Terim a pierdut intr-un thriller la Konyaspor cu scorul de 4-3. Meciul a fost unul tensionat, cu 5 cartonase galbene, unul rosu si 10 minute de prelungiri. Infrangerea suferita o duce pe Galatasaray pe locul 4, cu 30 de puncte acumulate in 16 meciuri jucate.

Astfel, Gaziantep ramane pe primul loc in Turcia. Pentru a ramane pe primul loc dupa terminarea etapei, Sumudica si compania trebuie sa le tina pumnii celor de la Rizespor in deplasarea de la Besiktas si sa spere la un egal intre Alanyaspor si Fenerbahce.

Etapa urmatoare, echipa lui Sumudica se deplaseaza la Sivasspor, intr-un meci contand pentru etapa a 18-a din turul campionatului turc.

Gaziantep a reusit sa stranga 8 victorii pana acum, acumuland 31 de puncte. A reusit victorii extraordinare cu Fenerbahce, Besiktas si chiar cu Basaksehir, campioana in exercitiu a campionatului si echipa care a evoluat in grupele Champions League.