Marius Sumudica Alexandru Maxim Gaziantep Stranieri Sumudica, LIDER in Turcia dupa inca o VICTORIE imensa! Maxim a INSCRIS din nou pentru echipa sa! Aici vezi tot ce s-a intamplat in Gaziantep 2-0 Ankaragucu
Data publicarii: Marti 05 Ianuarie 2021, 14:53
Data actualizarii: Marti 05 Ianuarie 2021, 17:08

Gaziantep a invins in meciul de pe teren propriu cu Ankaragucu, 1-0.

Gaziantep 2-0 Ankaragucu

Echipa lui Marius Sumudica ramane neinvinsa din prima etapa a campinatului si a urcat temporar pe primul loc in Super Lig cu 31 de puncte in 16 meciuri jucate, la egalitate cu Besiktas, care are insa un meci in minus.

• Gaziantep - Ankaragucu, LIVE TEXT, de la 15:00 | Sumudica, NEINVINS din septembrie 2020! Gaziantep o poate egala pe Besiktas in fruntea clasamentului din Turcia

Alexandru Maxim, suspendat etapa trecuta, a revenit cu gol pentru Gaziantep si a ajuns la 5 goluri consecutive in meciurile pe care le-a jucat.

Min. 96: GOOOOL GAZIANTEP! Sahin ii asigura victoria echipei lui Marius Sumudica!

Min. 70: Goool Gaziantep! Alex Maxim inscrie cu poarta goala din interiorul careului!

Pauza la Gaziantep! Prima repriza fara goluri intre echipa lui Sumudica si Ankaragucu!

Min. 25: Sumudica primeste cartonasul galben pentru proteste la adresa arbitrului! Antrenorul a avut o reacte vehementa dupa ce a fost avertizat, dand cu sticla de apa de pamant!

Min 1. A inceput partida!

Echipele de start:

Gaziantep a remizat in runda precedenta, scor 1-1 in deplasare cu Erzurum, dupa ce a fost egalata in minutul 90+5. Echipa lui Marius Sumudica venea dupa 5 victorii consecutive si este neinvinsa in Turcia din luna septembrie a anului 2020.

Gaziantep este pe locul 5 in Super Lig, cu 28 de puncte dupa primele 15 meciuri jucate. Cu o victorie astazi, Sumudica ar egala liderul Besiktas, care are 31 de puncte.

Ankaragucu este pe locul 18 in clasament, cu 15 puncte, si vine dupa doua victorii consecutive.

La duelul de astazi, Sumudica se va putea baza din nou si pe Alexandru Maxim, unul dintre cei mai in forma jucatori ai campionatului.

Maxim a fost suspendat in etapa trecuta, din cauza cumulului de cartonase galbene, iar astazi va putea reveni in 'primul 11'. Maxim este golgheterul lui Gaziantep in acest sezon, cu 7 reusite.

Mirallas va fi marele absent al lui Gaziantep la meciul de azi, belgianul fiind indisponibil tot din cauza numarului de cartonase primite.