VIDEO Stanciu, 'one man show' la Slavia! Mijlocașul a făcut spectacol pe teren în Cupa Cehiei! Echipa sa era condusă cu 2-0 la pauză. Cât s-a terminat

Nicolae Stanciu Cupa Cehiei Slavia Praga Stranieri Nicolae Stanciu
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Miercuri 22 Septembrie 2021, 19:33
Data actualizarii: Miercuri 22 Septembrie 2021, 19:35

Slavia Praga s-a calificat în optimile Cupei Cehiei, după ce a câștigat cu 4-2 pe terenul lui Velvary.

Meciul a început slab pentru echipa românului, iar gazdele au deschis scorul în minutul 14, pentru ca în minutul 40 să își dubleze avantajul, din penalty. Titular în meciul cu Velvary, Stanciu a ieșit la rampă abia în repriza secundă și a reușit să facă spectacol.

Mijlocașul român a reușit să înscrie primul gol al echipei sale în minutul 55, iar la golul egalizator a centrat decisiv pentru Traore, care a înscris cu capul. Același Stanciu și-a dus echipa în avantaj, în minutul 57, din penalty, pentru ca în minutul 90+2 să închidă tabela, cu o execuție precisă, din lovitură liberă.

• Nicolae Stanciu

Astfel, Stanciu a contribuit decisiv la toate golurile înscrise de Slavia, care și-a asigurat prezența în optimile Cupei.

Nicolae Stanciu a ajuns astfel la 4 goluri înscrise în tricoul Slaviei Praga în acest sezon.