VIDEO Stanciu, primul gol în noul sezon pentru Slavia Praga! Campioana Cehiei a câștigat la scor

Nicolae Stanciu Slavia Praga Fotbal extern Nicolae Stanciu
Data publicarii: Duminica 19 Septembrie 2021, 21:59
Data actualizarii: Duminica 19 Septembrie 2021, 22:02

Nicolae Stanciu a înscris în ultima partidă a campioanei Cehiei, Slavia Praga. Echipa românului nu a avut milă de Bohemians, pe care a învins-o în deplasare cu 5-1.

Gazdele au deschis scorul în minutul 22, prin Chramosta. Stanciu a fost cel care a restabilit egalitatea în partea secundă. În minutul 56, românul a executat perfect un penalty, pe jos, în partea dreaptă, reușind să-l învingă pe portarul advers, care nu a ghicit colțul.

Lingr a adus-o pe Slavia în avantaj în minutul 63, iar Kuchta a dus scorul la 3-1 două minute mai târziu. Krmencik a transformat un alt penalty în minutul 72, și Schranz a fost cel care a închis tabela, cu reușita sa din minutul 76.

CLICK aici pentru a vedea golul lui Nicolae Stanciu

Astfel, Slavia a ajuns 19 puncte după șapte meciuri, și este la două puncte de liderul Plzen, dar cu un meci mai puțin.

Pentru Stanciu, acesta a fost primul gol în noul sezon pentru Slavia Praga.