SOC pentru Reghe si Pintilii in finala Ligii Campionilor Asiei! Al Hilal, invinsa de Sidney cu 1-0! Returul, sambata la Sport.ro

Data publicarii: Sambata 25 Octombrie 2014, 13:27
Data actualizarii: Sambata 25 Octombrie 2014, 13:48

Al Hilal, cu Pintilii pe teren pe toata durata partidei, a pierdut prima mansa din finala Ligii Campionilor Asiei, 0-1 acasa la Sydney Wanderers!

LIVE UPDATE

FINAL! Al Hilal pierde in deplasare la Sydney prima mansa a finalei Ligii Campionilor Asiei! Australienii au marcat la prima ocazie, adica in minutul 66, dar apoi a avut si o bara! Returul e sambata viitoare, in direct la Sport.ro!

Min 90: O noua ocazie mare pentru echipa lui Reghe, dar portarul australienilor se opune eroic! Atmosfera incendiara in acest final, cu fanii australieni in extaz pentru acest rezultat!

Min 85: Ratare uriasa pentru echipa lui Reghe la una din ultimele faze!

Min 74: BARA Sydney! Juric aproape de o noua lovitura!

Min 66: GOL SYDNEY! Juric deschide scorul cu o reluare din prima printre picioarele portarului lui Al Hilal!

Min 45: PAUZA la Sydney. Echipa lui Reghe a dominat prima repriza, dar nu a reusit sa deschida scorul. Australienii nu a ridicat mari pretentii in atac.

Min 20: Al Hilal domina, dar fara mari ocazii de gol. Echipa din Sydney nu s-a apropiat de poarta echipei lui Reghe pana acum.

Min 2: Ocazie uriasa de gol pentru echipa lui Reghe! REluare putin peste poarta din 11 metri!

Min 1: Incepe meciul intr-o atmosfera senzationala. Stadionul din Sydney e mic, dar plin. Sunt 22.000 de oameni in tribuna.

Echipele de start

WESTERN SYDNEY

Ante Covic, Daniel Mullen, Nikolai Topor-Stanley, Brendon Hamill, Antony Golec, Mateo Poljak, Iacopo La Rocca, Shannon Cole, Mark Bridge, Brendon Santalab, Labinot Haliti.

Rezerve: Tomi Juric, Vitor Saba, Matthew Spiranovic, Kwabena Appiah, Dean Bouzanis (GK), Jason Trifiro, Daniel Alessi.

AL HILAL

Abdullah Mohammed S Alsdairy, Abdulla Zori Aldossary, Yasir Alshahrani, Digao, Kwak Taehwi, Salman Alfarajm, Doru Mihai Pintilli, Thiago Neves, Saud Kariri, Salem Mohammed S Aldawsari, Nassir Alshamrani.

Rezerve: Alqarni, Alhamad, Al Shalhoub, Alsalem, Althynayyan, Alduayyi, Alabid

Click aici pentru LIVE VIDEO

Laurentiu Reghecampf are incredere in echipa sa, Al Hilal, care ii ofera 1 milion de euro ca sa castige Liga Campionilor Asiei. Azi, de la 11:30, in direct la Sport.ro, e meciul tur din Australia.

Reghe spune ca are un adversar dificil in fata.

"Sansele sunt 50-50, e o finala. Noi suntem un club mare, unul dintre cele mai mari din Asia, dar asta nu e de ajuns intr-un meci. Ne respectam adcersarul.

Echipa din Sidney este foarte buna, foarte bine pregatita, in forma. Ei joaca impreuna foarte bine. Au castigat cu Guangzhou, apoi cu Seoul. Sunt echipe greu de invins. Merita sa joace finala, la fel ca si noi", a declarat Reghecampf.

Australienii sunt impresionati de forta financiara a lui Al Hilal, echipa sustinuta de familia regala care conduce Arabia Saudita. "Cand amesteci resurse nelimitate de bani, sustinere regala, un antrenor si o echipa de calitate rezulta ceva special", scrie Daily Telegraph din Australia.

Reghe a avut si un mic conflict cu presa locala, pe care a interzis-o de la antrenamentele lui Al Hilal in aceasta saptamana.