Sanmartean si Galca, batuti la scor in Iran, in Liga Campionilor Asiei. Ce au facut cei doi romani

Al Taawon, echipa lui Costel Galca si Lucian Sanmartean, a fost invinsa la scor de neprezentare in Iran, de Esteghlal, in etapa a doua a grupelor Ligii Campionilor Asiei.

Data publicarii: Luni 27 Februarie 2017, 21:34
Data actualizarii: Luni 27 Februarie 2017, 21:39

Formatia antrenata de Costel Galca, Al Taawon, a pierdut cu 0-3 meciul disputat cu echipa iraniana Esteghlal, in care Lucian Sanmartean a fost integralist.

Kaveh Rezaei (minutul 1), Seyed Karimi Mohsen (70) si Padovani (88) au marcat pentru campioana en titre a Iranului. Lucian Sanmartean a primit un cartonas galben in minutul 90+4.

Al Taawon a invins-o in prima etapa a grupelor pe Lokomotiv Taskent, din Uzbekistan, cu 1-0, Sanmartean oferind in acea partida un assist.

Din grupa formatiei la care activeaza cei doi romani mai face parte Al Ahli Dubai (Emiratele Arabe Unite).