FOTO ȘI VIDEO S-a rupt vraja! Echipa lui Vlad Dragomir, la primul eșec al sezonului după o ”dublă” senzațională a lui Mateo Susic, ex-CFR Cluj

vlad dragomir apoel nicosia Cipru mateo susic Pafos FC Stranieri
Cătălin Parfene
Data publicarii: Sambata 10 Decembrie 2022, 15:26
Data actualizarii: Sambata 10 Decembrie 2022, 15:44

Pafos FC a pierdut cu 1-2 pe teren propriu derby-ul cu APOEL Nicosia, care este noul lider al campionatului din Cipru.

Invincibilitatea din campionatul cipriot a lui Pafos FC, echipa la care mijlocașul român Vlad Dragomir este om de bază, s-a încheiat vineri seara, când fostul lider a pierdut cu 1-2 partida de pe teren propriu cu APOEL Nicosia, care a urcat astfel pe locul 1.

A fost meciul lui Mateo Susic, fostul jucător al lui CFR Cluj: bosniacul a semnat o ”dublă” pentru APOEL, înscriind de fiecare dată cu capul, în minutele 15 și 45.

Gazdele de la Pafos au marcat abia în minutul 90+1, prin brazilianul Juninho Leovigildo, iar ambele echipe au încheiat meciul în zece jucători, după eliminările lui Mamadou Kane (Pafos, '59) și, respectiv, Jose Angel Crespo (APOEL, '72).

Vlad Dragomir, 13 meciuri, toate ca titular, în primele 14 etape din Cipru

Vlad Dragomir a fost integralist în derby și are 13 meciuri jucate, toate ca titular, și un gol înscris în primele 14 etape ale campionatului din Cipru.

Pafos, antrenată de norvegianul Henning Berg (câștigător al Champions League ca jucător cu marea echipă a lui Manchester United pregătită de Sir Alex Ferguson) , este acum pe locul 2, cu 31 de puncte, sub APOEL (33 de puncte) și la egalitate cu AEK Larnaca (tot cu 31 de puncte).

Foto și video: Pafos FC, APOEL FC