VIDEO Răzvan Marin, top class! Meci excelent făcut de român în marea surpriză de pe terenul Fiorentinei, echipă de Europa

Razvan Marin Emmanuel Gyasi Empoli Fiorentina Francesco Caputo Stranieri
Data publicarii: Marti 24 Octombrie 2023, 08:43
Data actualizarii: Marti 24 Octombrie 2023, 08:48

Empoli s-a impus neașteptat cu 2-0 în deplasare în etapa a noua din Serie A.

Empoli a învins luni, în deplasare, scor 2-0, formaţia AC Fiorentina, într-un meci din etapa a 9-a din Serie A.

Empoli, cu Răzvan Marin titular, s-a impus pe terenul Fiorentinei cu 2-0, după golurile marcate de Francesco Caputo, în minutul 21, şi de Emmanuel Gyasi, în minutul 81.

Mijlocaşul român Răzvan Marin a fost titular şi a fost înlocuit în minutul 66.

Empoli, abia la a doua victorie a sezonului

Este a doua victorie stagională pentru Empoli, care se află pe locul 17, cu 7 puncte.

Fiorentina, angrenată și în grupele Conference League, ocupă poziţia a 5-a, cu 17 puncte.

Tuttomercatoweb l-a notat pe Răzvan Marin cu 6,5: ”Un meci de mare concentrare pentru mijlocașul lui Empoli, care s-a luptat până în momentul înlocuirii”.