”Cel mai vioi”. Ce notă a primit Răzvan Marin, după Empoli - Udinese 0-0

Razvan Marin Empoli Empoli - Udinese Italia Răzvan Marin
Data publicarii: Vineri 06 Octombrie 2023, 22:11
Data actualizarii: Vineri 06 Octombrie 2023, 22:11

Empoli și Udinese au încheiat la egalitate, scor 0-0.

Răzvan Marin (27 de ani) a fost din nou titular pentru cei de la Empoli, în egalul fără goluri cu Udinese, scor 0-0.

Internaționalul român a fost lăudat de jurnaliștii italieni pentru prestația sa și pentru jocul solid arătat în meciul de pe ”Carlo Castellani”.

Răzvan Marin, un nou joc solid în Italia

Marin a fost înlocuit în minutul 81 cu ucraineanul Viktor Kovalenko (27 de ani) și a fost notat cu 6,5 pentru jocul său din meciul cu Udinese.

”În ciuda faptului că este playmaker-ul lui Empoli, intră foarte des în careul advers. El a avut primul șut pe poarta adversă în prima repriză. Chiar și în a doua repriză a cel mai vioi din linia de mijloc”, a scris publicația numeri-diez, care l-a notat cu 6,5.

Împrumutat de Cagliari la Empoli până la finalul acestui sezon, Răzvan Marin a prins opt partide în acest sezon pentru echipa sa de club, în Serie A și Cupa Italiei.

Empoli este într-o situație cât se poate de delicată în Serie A. Are o singură victorie în opt etape și este pe locul 18, cu doar patru puncte. În următoarea rundă, echipa lui Răzvan Marin se va deplasa pe terenul celor de la Fiorentina.

Opt milioane de euro este cota de piață a lui Răzvan Marin, potrivit site-urilor de specialitate.