Razvan Lucescu AEK Atena Andrija Zivkovic Giannis Konstantelias PAOK Salonic Stranieri
Data publicarii: Duminica 25 Februarie 2024, 19:53
Data actualizarii: Duminica 25 Februarie 2024, 20:11

Echipa antrenată de tehnicianul român este pe locul 2 în Super Liga Greciei, la un punct de liderul AEK Atena.

Echipa greacă PAOK Salonic, pregătită de antrenorul român Răzvan Lucescu, s-a impus duminică, în deplasare, scor 3-1, în faţa echipei Panetolikos, în etapa a 24-a din Super Liga greacă.

Gazdele au condus cu 1-0, din minutul 5, cu golul lui Ilias Chatzitheodoridis, iar PAOK a fost nevoită să lupte pentru a pleca cu puncte de la Agrinion, scrie news.ro.

Rezerva Andrija Zivkovic, arma secretă a lui Răzvan Lucescu în Panetolikos - PAOK 1-3

Elevii lui Lucescu junior au egalat prin autogolul lui Pedro Silva Torrejon, din  minutul 72, iar în minutul 73 au trecut la conducere, după reuşita lui Andrija Zivkovic, introdus de Răzvan Lucescu cu zece minute înainte.

Giannis Konstantelias a închis tabela în minutul 90, din pasa aceluiași Andrija Zivkovic, şi PAOK s-a impus cu 3-1.

Clasamentul din Super Liga Greciei

Formaţia antrenată de Răzvan Lucescu se află pe locul secund în clasament, cu 54 de puncte, la numai un punct de liderul AEK Atena.