FOTO ȘI VIDEO Câte goluri a mai încasat Ciprian Tătărușanu în ultima etapă din Arabia Saudită. A rămas spectator la o lovitură liberă executată magistral!

Ciprian Tatarusanu Abdelhamid Sabiri Abha Club Arabia Saudita fashion sakala Stranieri
Data publicarii: Duminica 25 Februarie 2024, 18:11
Data actualizarii: Duminica 25 Februarie 2024, 18:24

Portarul român este la retrogradare cu Abha Club, penultima în clasamentul din Saudi Pro League.

Abha Club, cu portarul român Ciprian Tătărușanu integralist, a pierdut duminică seara, scor 2-3, meciul cu Al Feiha din deplasare, contând pentru etapa a 21-a din Arabia Saudită.

Deși Abha a jucat în superioritate numerică încă din minutul 4 și a deschis scorul în minutul 29, din penalty, prin Grzegorz Krychowiak, gazdele au revenit pe tabela de marcaj.

Abha Club are cea mai slabă apărare din campionat

O lovitură liberă executată magistral de Abdelhamid Sabiri (45+1) și dubla lui Fashion Sakala (70 și 89) au dus scorul la 3-1, coechipierii lui Ciprian Tătărușanu reducând din diferență în prelungiri, prin Ahmed Abdu Jaber (90+6).

După 21 de etape, Abha se află la retrogradare, pe penultimul loc (15 din 16), și are cea mai slabă defensivă din Saudi Pro League, cu 56 de goluri primite.