VIDEO Răzvan Lucescu dezlănțuit! Cel mai mare scor al sezonului, obținut de PAOK Salonic în deplasare

Razvan Lucescu Brandon Thomas Kiril Despodov PAOK Salonic Thomas Murg Stranieri
Data publicarii: Vineri 22 Decembrie 2023, 08:21
Data actualizarii: Vineri 22 Decembrie 2023, 08:27

Echipa antrenată de tehnicianul român este lider în Grecia.

PAOK Salonic, antrenată de tehnicianul român Răzvan Lucescu, a învins joi seara, în deplasare, scor 6-0, formaţia Kifisia, în etapa a 15-a din Super League, și rămâne lider în Grecia.

Giannis Konstantelias a deschis scorul pentru PAOK în deplasarea de la Kifisia, în minutul 13, iar până la pauză oaspeţii au mai marcat de alte două ori: Brandon Thomas (minutul 28) şi Kiril Despodov (minutul 34).

Thomas Murg a făcut 4-0 în startul reprizei secunde, minutul 52, şi meciul era deja jucat. Însă elevii lui Lucescu au mai înscris de două ori până la final, prin Magomed Ozdoev (minutul 72) şi Theocharis Tsingaras (minutul 80), pentru un 6-0 care reprezintă cea mai categorică victorie a echipei lui Răzzvan Lucescu în acest sezon.

PAOK este lider în campionat, cu 35 de puncte, urmată de Panathinaikos (34 de puncte), Olympiacos (32) și AEK (32).

Kifisia se află pe penultima poziţie a ierarhiei, a 13-a, cu 11 puncte.