OFICIAL Puștiul român care a debutat sezonul trecut în Superligă la doar 16 ani a semnat în ultima zi din mercato cu Lazio și va juca în UEFA Youth League!
![Puștiul român care a debutat sezonul trecut în Superligă la doar 16 ani a semnat în ultima zi din mercato cu Lazio și va juca în UEFA Youth League! Narcis Ilas FC Botosani Lazio Roma primavera UEFA Youth League](https://res.sport.ro/assets/sport/2023/09/02/image_galleries/791036/pustiul-roman-care-a-debutat-sezonul-trecut-in-superliga-la-doar-16-ani-a-semnat-vineri-cu-lazio-si-va_size6.jpg)
Narcis Ilaș joacă pe postul de fundaș dreapta și a fost integralist la meciul de debut pentru FC Botoșani.
Fundașul dreapta Narcis Ilaș (16 ani) s-a transferat vineri de la FC Botoșani la Lazio Roma, acolo unde în mod normal ar urma să joace pentru echipa Primavera din capitala Italiei.
”Lazio Primavera a semnat cu Ilaș, născut în 2007, fundașul sosește sub formă de împrumut.
Lazio a mai pus la punct o lovitură pentru echipa Primavera. În ultimele ore ale perioadei de transferuri, după sosirile lui Bordon și Yordanov, <<i biancocelesti>> au mai perfectat o achiziție pentru echipa Under 19 a lui Stefano Sanderra.
Narcis Ilaș, născut în 2007, a sosit și el sub formă de împrumut. Tânărul, fundaș dreapta, provine de la Botoșani și se va alătura în următoarele zile lotului pentru sezonul Primavera 1 și Youth League”, a scris Solo Lazio.
Contractul lui Ilaș cu Lazio a fost înregistrat deja la Ligă, după cum anunță și Tuttomercatoweb.
Narcis Ilaș, 90 de minute la debutul în Superligă, în FC Botoșani - CS Mioveni 5-1
Tânărul fundaș dreapta român a debutat sezonul trecut în Superligă, într-un FC Botoșani - CS Mioveni 5-1 în care a jucat toate cele 90 de minute.
Narcis Ilaș s-a remarcat prin ochelarii de vedere pe care-i poartă, care aduc aminte de cei folosiți de fostul mare fotbalist olandez Edgar Davids.
Foto: Botoșani24.ro, FC Botoșani, FRF
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News