Nu se mai oprește! Românul ”rapace” a marcat două goluri în două minute pentru AS Roma

Patrick Gante AS Roma Genoa Valentin Velcea Stranieri
Data publicarii: Vineri 08 Aprilie 2022, 09:59
Data actualizarii: Vineri 08 Aprilie 2022, 10:52

Atacantul Patrick Gânțe este unul dintre golgheterii echipei Under 18, care este lider în campionatul italian de juniori.

Patrick Gânțe, vârful din Oradea care a împlinit 18 ani în februarie, a lovit din nou pentru AS Roma!

Atacantul a marcat de data aceasta două goluri în campionatul Under 18, unde Roma este lider, în victoria clară de joi de la baza Trigoria, 5-0 cu Genoa. Românul a înscris în minutele 47 și 49.

La Genoa portarul titular a fost Valentin Velcea junior

”Rapace!”, astfel l-au caracterizat cei de la Voce Giallorossa pe Gânțe, care a fost desemnat jucătorul meciului.

Orădeanul a ajuns la 7 goluri și 3 pase decisive în acest sezon din Campionato Nazionale Under 18 Professionisti.

La Genoa, titular în poartă a fost Valentin Velcea junior (18 ani împliniți tot în februarie, ca Gânțe), ajuns în toamna anului trecut la gruparea din Serie A, transfer prezentat în exclusivitate de sport.ro.