Nu-i a bună! Chiricheș a făcut încă un meci slab la Sassuolo și a primit cea mai mică notă a partidei

Vlad Chiriches Echipa Nationala Sassuolo Serie A Udinese Stranieri
Data publicarii: Luni 08 Noiembrie 2021, 12:43
Data actualizarii: Luni 08 Noiembrie 2021, 12:45

Căpitanul naționalei a jucat 90 de minute în înfrângerea cu Udinese, în ultimul meci dinaintea ”finalei” cu Islanda de joi.

Sassuolo, cu Vlad Chiricheș integralist, a pierdut ieri în Serie A meciul din etapa a 12-a, 2-3 cu Udinese, iar fundașul român a fost printre cei mai slabi de pe teren, conform notelor primite în presa din Italia.

Eurosport.it i-a dat 5, cea mai mică notă. Chiricheș nu a fost singurul cu 5, dar ”l-a pierdut pe Deulofeu la primul gol și s-a aflat mereu în dificultate în duelurile cu atacanții lui Udinese”.

”Nu a fost o după-amiază ușoară pentru fundașul român”

Canale Sassuolo l-a taxat pentru aceeași greșeală și i-a dat tot 5: ”Complicele lui Muldur (n.r. - fundașul dreapta de la Sassuolo) de la golul lui Deulofeu nu a putut să-și revină pe parcursul celor 90 de minute”.

Mai îngăduitori au fost cei de la tuttomercatoweb, care l-au notat cu 5,5: ”Pe final a oprit câteva mingi periculoase. Spre deosebire de colegii săi, a arătat atitudine pe teren, dar nu a fost o după-amiază ușoară pentru fundașul român”.