Emoții cu Chiricheș! Ce spune căpitanul naționalei după ce a acuzat probleme musculare și a fost schimbat la Sassuolo

Vlad Chiriches Echipa Nationala de Fotbal Sassuolo Serie A Stranieri
Data publicarii: Duminica 24 Octombrie 2021, 08:34
Data actualizarii: Duminica 24 Octombrie 2021, 08:38

România joacă împotriva Islandei pe 11 noiembrie.

Vlad Chiricheș a fost titular aseară în Sassuolo - Venezia 3-1, meci din a noua etapă din Serie A, ieșind însă cu probleme musculare după 69 de minute.

Fundașul a avut partea lui de vină la golul primit de Sassuolo, însă ”a fost cel mai atent din compartimentul defensiv, a jucat agresiv și nu a permis aproape niciodată adversarului direct să-l depășească”, a scris tuttomercatoweb, care i-a acordat lui Chiricheș nota 6,5.

”M-am simțit obosit, nu am vrut să risc”

Ceea ce părea a fi o accidentare l-a obligat pe Chiricheș să părăsească terenul în minutul 69.

Căpitanul naționalei a dat și primele explicații despre ce s-a întâmplat. ”M-am simțit obosit, nimic ieșit din comun. Am fost înlocuit pentru că nu am vrut să risc”, a spus Chiricheș, care a mai declarat că abia așteaptă partida următoare, pe care Sassuolo o joacă împotriva lui Juventus.

Naționala României joacă ultimele două meciuri din grupa preliminară pentru Mondial în luna noiembrie, cu Islanda (11 noiembrie) și Liechtenstein (14 noiembrie), partide decisive pentru accederea la baraj.