Keep calm, apara Pantilimon | Anuntat initial rezerva, romanul a intrat din primul minut cu Arsenal si a aparat excelent! Watford a scos-o pe Arsenal din FA Cup

Costel Pantilimon Arsenal FA Cup Watford Stranieri
Data publicarii: Duminica 13 Martie 2016, 17:32
Data actualizarii: Duminica 13 Martie 2016, 17:42

Costel Pantilimon s-a achitat foarte bine de sarcini intr-o victorie senzationala a lui Watford. Formatia romanului e in semifinalele Cupei Angliei, cea mai veche competitie din lume, dupa 2-1 pe Emirates cu Arsenal.

Watford a invins-o cu 2-1 pe Arsenal chiar la Londra, pe Emirates, in sferturile Cupei Angliei. Formatia antrenata de Quique Sanchez Flores, cu Pantilimon titular, va juca in semifinalele celei mai vechi competitii din lume.

Pantilimon a fost anuntat initial drept rezerva lui Heurelho Gomes, insa fanii au avut parte de o surpriza: romanul a intrat din primul minut.

Englezii scriu ca stafful lui Watford a facut o gresela administrativa atunci cand a anuntat echipa de start.

Costel Pantilimon s-a achitat foarte bine de sarcini in meciul de pe Emirates, chiar daca a primit un gol pe final, la scorul de 2-0 pentru echipa sa. Welbeck a inscris in minutul 88 in poarta romanului, dar Arsenal n-a mai avut puterea sa egaleze.

Pantilimon a incasat un cartonas galben in minutul 43 dupa ce arbitrul Andre Marriner a considerat ca acesta a tras de timp. Pe final, cei de la Arsenal au mai cerut un cartonas pentru roman, insa acesta a terminat meciul in poarta.