IL GRANDE Tatarusanu, parada sezonului in Italia! Ce reflex nebun a avut in fata criminalului Higuain VIDEO

Autor: Sport.ro
Marti 01 Martie 2016, 09:04

Tatarusanu facut un meci mare aseara in fata lui Napoli.

Instaleaza aplicatia SPORT.RO pentru Android si iOS. Ai stirile momentului si livescore din toate campionatele!

Toata Romania vede Romania in direct la PRO TV! Sambata, 23 martie, 19:00, Suedia - Romania! Marti, 26 martie, 21:45, Romania - Feroe!

Tatarusanu a fost de-a dreptul colosal la o faza din minutul 59, cand si-a salvat echipa cu doua reflexe de mare portar.

Mai intai, goalkeeperul roman a blocat sutul lui Callejon, pentru ca apoi sa revina si sa se opuna unui gol ca si facut. Higuain nu a putut sa il invinga din doar 6 metri. VIDEO AICI

Tatarusanu a fost mare si la una dintre ultimele faze ale meciului, in minutul 92, cand a blocat sutul lui Insigne, scapat singur spre poarta Fiorentinei.

Fiorentina si Napoli au remizat pe Artemio Franchi, scor 1-1. Golurile s-au marcat in primele 7 minute ale meciului - Marco Alonso pentru Fiorentina si Higuain pentru Napoli.

Dupa acest egal, Napoli s-a indepartat si mai mult de titlu. Echipa lui Sarri e la 3 puncte in spatele lui Juventus.

Analistul Cristian Diaconescu: Cum va fi afectată România de ieșirea Marii Britanii din UE