Gol de POVESTE reusit de Mitrita la arabi! Executia de vis a romanului l-a lasat fara reactie pe portarul adversarilor!

Data publicarii: Duminica 27 Decembrie 2020, 20:04
Data actualizarii: Duminica 27 Decembrie 2020, 20:08

Alex Mitrita a dat un supergol la arabi, pe care l-a dedicat sotiei si fetitei sale de doar cateva saptamani.

Atacantul echipei nationale a marcat in meciul dintre Al-Raed si Al-Ahli, incheiat cu scorul de 1-2.

Mitrita a restabilit egalitatea in minutul 55, dupa o pasa primita de la Al Somah. Romanul l-a fentat pe un fundas advers si apoi a sutat cu piciorul stang de la aproximativ 11 metri de poarta, lasandu-l pe portarul lui Al-Raed fara reactie.

Mitrita a mai avut sansa sa inscrie si cu cateva zeci de secunde inainte, cand sutul sau de la marginea careului a fost respins de goalkeeper-ul advers.

Victoria lui Al-Ahli a fost adusa de cel care i-a dat pasa de gol lui Mitrita, care a inscris in prelungiri. Echipa romanului este pe locul 2 in clasament, cu 22 de puncte obtinute dupa primele 10 etape ale campionatului.

Lider este Al-Hilal, formatie antrenata de Razvan Lucescu, care are 23 de puncte.