VIDEO Eric Bicfalvi a marcat, însă Ural a pierdut duelul cu Dinamo Moscova

Eric Bicfalvi Dinamo Moscova Ural Yekaterinburg Stranieri
Data publicarii: Sambata 03 Septembrie 2022, 23:35
Data actualizarii: Sambata 03 Septembrie 2022, 23:54

Românul Eric Bicfalvi, a înscris un gol în meciul pierdut, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 1-2, în faţa formaţiei Dinamo Moscova, în etapa a opta a campionatului Rusiei.

Bicfalvi a marcat în minutul 44. Pentru Dinamo Moscova au înscris Tiukavin 38' şi Makarov 59'.

Trimis pe teren încă din primul minut, Eric Bicfalvi a evoluat pe toată durata partidei.

Echipa românului ocupă ultimul loc în clasament, cu doar un punct. Dinamo Moscova este pe trei, cu 16 puncte.

Bicfalvi se numără printre stranierii convocați de Edi Iordănescu

PORTARI: Florin Niță (Sparta Praga | Cehia, 19/0), Valentin Cojocaru (OH Leuven | Belgia, 0/0), Ionuț Radu (Cremonese | Italia, 0/0);

FUNDAȘI: Andrei Rațiu (Huesca | Spania, 8/0), Vlad Chiricheș (Cremonese | Italia, 75/0), Adrian Rus (Pisa | Italia, 14/0), Ionuț Nedelcearu (Palermo | Italia, 21/2), Virgil Ghiță (Cracovia | Polonia, 1/0), Bogdan Țîru (Jagiellonia | Polonia, 2/0), Alexandru Pașcanu (Ponferradina | Spania, 0/0), Cristian Ganea (Panathinaikos | Grecia, 8/0);

MIJLOCAȘI: Marius Marin (Pisa | Italia, 6/0), Răzvan Marin (Empoli | Italia, 41/2), Alexandru Cicâldău (Al-Ittihad Kalba | EAU, 25/3), Nicolae Stanciu (Wuhan Three Towns | China, 54/11), Daniel Boloca (Frosinone | Italia, 0/0), Olimpiu Moruțan (Pisa | Italia, 3/0), Marius Corbu (Puskás Akadémia | Ungaria, 0/0), Dennis Man (Parma |Italia, 14/4), Deian Sorescu (Rakow | Polonia, 7/0), Valentin Mihăilă (Parma | Italia, 10/1), Rareș Ilie (Nice | Franța, 0/0), Valentin Gheorghe (Ümraniyespor | Turcia, 0/0);

ATACANȚI: George Pușcaș (Genoa | Italia, 30/8), Erik Bicfalvi (Ural | Rusia, 7/1), Florin Tănase (Al-Jazira | EAU, 14/1), Denis Drăguș (Standard Liege | Belgia, 2/0).