Românul ignorat de toți selecționerii face ce știe el cel mai bine: marchează!

Eric Bicfalvi FC Ufa Filip Mrzljak Rusia Ural Yekaterinburg Stranieri
Data publicarii: Sambata 23 Aprilie 2022, 15:53
Data actualizarii: Sambata 23 Aprilie 2022, 15:53

Eric Bicfalvi a deschis scorul în Ural - Ufa 2-1 și a ajuns la 6 goluri în actuala ediție din campionatul Rusiei.

Internaționalul român Eric Bicfalvi, cu prezențe sporadice în prima reprezentativă (50 de minute în ultimii 4 ani și jumătate), a marcat din nou pentru Ural Yekaterinburg, în meciul câștigat sâmbătă în prima ligă a Rusiei, 2-1 pe teren propriu cu FC Ufa.

Bicfalvi a deschis scorul și a ajuns la 6 goluri în actuala ediție din campionatul Rusiei.

A fost titular în toate cele 24 de meciuri jucate în acest campionat

Folosit ca atacant la Ural, clubul la care este legitimat de șase sezoane și unde este golgheterul echipei, românul în vârstă de 34 de ani a fost titular în toate cele 24 de meciuri jucate în Russian Premier League în acest sezon.

La oaspeții de la Ufa a jucat din primul minut Filip Mrzljak, fostul mijlocaș defensiv de la Pandurii Târgu Jiu, Astra Giurgiu și Dinamo.