VIDEO Ciprian Tătărușanu, ”spectator fără bilet” în Cremonese - Milan! Italienii s-au întrecut în descrieri plastice despre român

Ciprian Tatarusanu AC Milan Cremonese Gazzetta dello Sport Serie A Stranieri
Data publicarii: Miercuri 09 Noiembrie 2022, 08:33
Data actualizarii: Miercuri 09 Noiembrie 2022, 08:34

Portarul lui AC Milan a avut ”cea mai simplă partidă” în ultima etapă din Serie A.

În Cremonese - Milan 0-0 de marți seara, din etapa a 14-a din Serie A, un singur român a fost prezent pe gazon, Ciprian Tătărușanu fiind integralist la oaspeți (Andrei Radu și Vlad Chiricheș au absentat de la gazde din cauza unor accidentări).

Gazzetta dello Sport despre Ciprian Tătărușanu: ”Minute întregi de privit meciul ca din zona VIP”

”Cea mai simplă partidă pentru el. Minute întregi de privit meciul ca din zona VIP și doar un șut spre final pentru a putea spune că, da, a fost atent”, a scris Gazzetta dello Sport, care l-a notat pe Tătărușanu cu 6.

Tot 6 i-a dat și Tuttomercatoweb: ”În prima repriză a urmărit meciul de la distanță. În repriza a doua a intervenit bine la o minge, dar apoi a rămas un spectator fără bilet”.

AC Milan este pe locul 2 după 14 etape, la 8 puncte de liderul invincibil Napoli.