Ce a scris presa din Marea Britanie despre evoluția lui Radu Drăgușin, din eșecul usturător al lui Tottenham

radu dragusin Fulham Premier League Tottenham Stranieri
Data publicarii: Sambata 16 Martie 2024, 22:35
Data actualizarii: Sambata 16 Martie 2024, 22:42

Cu Radu Drăgușin titular integralist, Tottenham a suferit o înfrângere drastică în deplasare, cu Fulham, scor 3-0.

Pe Craven Cottage nu a existat decât o singură echipă, Fulham. Gazdele au dominat meciul, deşi au deschis scorul târziu, în minutul 42, prin Rodrigo Muniz.

Imediat după pauză, Sasa Lukic a înscris pentru 2-0, iar Muniz a făcut dubla cu golul din minutul 61, care urca scorul la 3-0. Fulham a avut şi un gol anulat, în minutul 68, la Palinha, dar s-a impus cu 3-0, la finalul unui meci în care Radu Drăgușin a avut o evoluție ștearsă

În clasamentul din Premier League, Tottenham are 53 de puncte şi se află pe poziția a cincea, în timp ce Fulham e pe locul 12, cu 38 de puncte.

Reacția presei din Marea Britanie după eșecul lui Tottenham

Jurnaliștii de la The Sun au scris despre evoluția lui Radu Drăgușin, explicând că fundașul român a greșit la primul gol marcat de Rodrigo Muniz.

"Muniz l-a depășit pe debutantul lui Tottenham, Radu Drăgușin, și a reușit un gol frumos. A deschis scorul cu trei minute înaintea pauzei.

Muniz a ieșit de pe teren puțin mai târziu, după ce a fost lovit de Dragușin în timp ce marca al doilea gol, primind ovații în picioare", au scris britanicii.

Publicația London Evening Standard i-a acordat lui Radu Drăgușin nota 5 pentru prestația din meciul cu Fulham.

"A fost precis și calm cu mingea la picior, dar l-a pierdut pe Muniz într-un moment vital. Probabil Micky van de Ven ar fi gestionat mai bine centrarea care a dus la gol. A părut ușor obosit la finalul primului meci ca integralist", au precizat jurnaliștii londonezi.