Radu Drăgușin, sancționat dur de internauți după gafa de la golul lui Fulham. Joc perfect până în minutul 38

radu dragusin Tottenham Stranieri Radu Drăgușin
Data publicarii: Sambata 16 Martie 2024, 20:30
Data actualizarii: Sambata 16 Martie 2024, 21:41

Radu Drăgușin (22 de ani) a comis o gafă de proporții la primul său meci ca titular în echipa lui Tottenham.

În minutul 42 al meciului, Fulham a demarat un atac în viteză, iar Radu Drăgușin și-a pierdut adversarul din marcaj în marginea careului de 16 metri, permițându-i lui Rodrigo Muniz să se demarce și să marcheze din pasa excelentă primită de la Antonee Robinson. A fost 1-0 la pauză.

Deși s-a bucurat de susținerea fanilor încă din prima zi la Tottenham, cârcotașii nu au ratat ocazia de a-l taxa pe român pentru gafa pe care a comis-o.

„S-ar putea să fie cel mai prost fundaș central pe care l-am văzut în viața mea”, a scris pe platforma X un fan la scurt timp după golul încasat de Tottenham.

„Ceva despre Radu Drăgușin. Și-a lăsat omul nemarcat și s-a uitat la minge și la ceilalți cum aleargă”, a reacționat un alt fan.

Drăgușin, meci perferct până în minutul 38

Golul încasat de Tottenham a căzut cum nu se putea mai rău pentru Radu Drăgușin, care până în minutul 38, potrivit Stadium Astro, câștigase toate cele cinci dueluri pe care le-a avut cu jucătorii de la Fulham.

• Cu fundaşul român Radu Drăguşin titular, echipa engleză Tottenham a pierdut sâmbătă, în deplasare, scor 0-3, meciul cu Fulham, în etapa a 29-a din Premier League.