Bourceanu l-a spulberat pe Bogdan Stancu! Trabzonspor e pe loc de Europa League, fostii stelisti s-au luptat pe teren! VIDEO:

Alexandru Bourceanu Bogdan Stancu Genclerbirligi Trabzonspor Stranieri
Data publicarii: Marti 08 Aprilie 2014, 10:52
Data actualizarii: Marti 08 Aprilie 2014, 13:12

►Comenteaza Chelsea - PSG LIVE cu Hernan Crespo! Pune-i intrebari AICI si #sharethesofa!

Transferat in iarna la Trabzonspor, formatie care ii va plati circa 3 milioane de euro in urmatorii 3 ani, Alex Bourceanu, fostul capitan al Stelei, a reusit sa-si castige locul de titular in echipa lui Hami Mandirali, acesta fiind integralist in meciul disputat aseara cu Genclerbirligi.

In varsta de 28 de ani, Alex Bourceanu s-a impus in primul 11 al lui Trabzonspor si ar putea fi unul dintre oamenii importanti in lupta pentru ocuparea unui loc de Europa League, noteaza presa turca.

Cu un inceput mai greoi in Turcia, Bourceanu a devenit acum prima optiune pentru postul de mijlocas defensiv, iar meciul cu Genclerbirligi, incheiat cu victoria categorica a lui Trabzon (3-0), a aratat acest lucru.

Alex Bourceanu a fost lasat toate cele 90 de minute pe teren, in timp ce Bogdan Stancu, si el fost jucator al Stelei, a fost scos in minutul 65.

Scorul final al partidei a fost stabilit de Mierzekewski, Paulo Henrique si Erdogan, cei care au reusit sa aduca o victorie extrem de importanta, cu care Trabzon a urcat pe locul 4.

De cealalta parte, chiar daca nu a reusit sa marcheze, Bogdan Stancu ramane pe primul loc al clasamentului golgheterilor, la egalitate cu Chahechouhe si Burak Yilmaz, toti cu cate 13 reusite.