Atacant cu țintă! Florin Andone, gol și accidentare cu Espanyol

Florin Andone Eldense Segunda Division Stranieri
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Duminica 17 Septembrie 2023, 22:22
Data actualizarii: Duminica 17 Septembrie 2023, 22:25

Espanyol și Eldense s-au duelat în a șasea etapă din Segunda Division, scor 3-3.

Nou-promovata Eldense s-a deplasat la Barcelona pentru duelul cu Espanyol. Pentru meciul de pe Cornella El Prat atacantul român, Florin Andone, a fost titular. Scorul a fost deschis de Eldense, în minutul 10, prin Soberon, iar Chapela a dublat avantajul, cinci minute mai târziu.

Fostul jucător al Barcelonei, Martin Braithwaite, a redus din diferență în minutul 50, însă oaspeții au mai „lovit” o dată prin Florin Andone, care a marcat cu capul, din centrarea lui Soberon. Gazdele au înscris însă, în minutul 59, prin Puado, care a și egalat cu un gol din penalty, marcat în al 14-lea minut de prelungiri.

Florin Andone a dat gol și s-a accidentat

Fotbalistul român, care a ajuns la al doilea gol marcat în acest sezon, în șase meciuri jucate alături de noua echipă, s-a accidentat în minutul 67 și a fost înlocuit cu Youness.