FOTO ȘI VIDEO Florin Andone a spart gheața la noua echipă! Primul gol după o secetă de 275 de zile

Florin Andone Eibar Eldense Stranieri
Data publicarii: Luni 28 August 2023, 22:24
Data actualizarii: Luni 28 August 2023, 22:23

Florin Andone (30 de ani) a reușit primul său gol la Eldense, formație din liga a doua spaniolă cu care a semnat în această vară.

Transferat în această vară de Eldense, liber de contract după despărțirea de Las Palmas, Florin Andone a fost pentru a treia oară consecutiv. Atacantul român a marcat și un gol în partida disutată luni seară contra lui Eibar și câștigată de formația sa, scor 2-1, în La Liga 2.

Florin Andone a marcat primul gol la Eldense

Andone a marcat pentru 2-0 în minutul 39. După o centrare din flancul drept, șeptarul lui Eldense a reluat spectaculos din centrul careului, spărgând astfel gheața la noua echipă.

Pentru Florin Andone este primul gol într-un meci oficial după o pauză de 275 de zile. Ultima oară înscrisese în tricoul lui Las Palmas, în noiembrie 2022, contra lui Tenerife (3-1).

"Primul dintre multele goluri care vor urma", a fost mesajul încurajator transmis de Eldense pe rețelele sociale, după golul lui Andone.

Eldense are 6 puncte strânse în primele 3 etape din liga a doua spaniolă, iar echipa lui Florin Andone ocupă locul 7. În runda următoare, adversari vor fi liderii de la Zaragoza.